10 największych mitów o kredycie

10 największych mitów o kredycie

W tym artykule ujawnię niektóre najczęstsze mity dotyczące raportów kredytowych i kredytowych. Uwielbiam oglądać wypowiedzi na twarzach mojego klienta, gdy zdają sobie sprawę z prawdy o niektórych z tych wspólnych mitów.

Będziesz słuchał rzeczy, które najprawdopodobniej będą sprzeczne z tym, co obecnie uważasz. Pamiętaj, że raporty kredytowe i kredytowe nie są szeroko rozumiane, a nawet w branży finansowej i kredytowej, często nie mają dobrego zrozumienia. Mając to na uwadze, zacznijmy

Mit 1: Wypłaty (lub „rozliczanie”) zaległych płatności, zastawów podatkowych, zbiory lub wyroków usuną je z raportów kredytowych.

To nie jest prawda. W rzeczywistości, dzięki spłaceniu starego konta kolekcji, można faktycznie obniżyć wyniki kredytowe. Powodem tego jest fakt, że niedawne ujemne przedmioty skrzywdzą Twój wynik bardziej niż starsze ujemne pozycje. Jeśli spłacisz stary rachunek zbiorczy, nie tylko konto kolekcji pozostanie w raportach jako płatna kolekcja, ale teraz wyświetli bieżącą datę i kosztuje więcej punktów. Nie sugeruję, że nie powinieneś spłacać zaległych rachunków, tylko że musisz zrozumieć konsekwencje, abyś mógł to uwzględnić w swojej decyzji.

Mit 2: Jeśli miesięcznie płacę całkowitą sumę kart kredytowych, podniosę moje oceny kredytowe.

Jeśli system kredytowy został zaprojektowany przez doradcę finansowego, byłoby to świetny plan, ponieważ system został zaprojektowany przez wierzycieli, aby zmaksymalizować wyniki kredytowe, musisz dać im to, co chcą zobaczyć. Co to znaczy firmy zajmujące się kartą kredytową dla klienta, aby płacić tylko trochę więcej niż minimalna płatność, na czas, co miesiąc. Od czasu do czasu płacenie sald jest nieznaczne. To zachowanie zmaksymalizuje punkty kredytowe.

Mit 3: naprawa kredytu nie jest legalna.

Bardzo fałszywe! Naprawa kredytu jest nie tylko w pełni legalna; Jest ona rzeczywiście chroniona prawem federalnym. Więcej informacji na temat prawa można znaleźć w dokumencie Fair Credit Reporting Act (FCRA). Prawne jest, aby naprawić własny kredyt, a także zatrudnić każdego, kto zdecyduje się to zrobić w Twoim imieniu.

Mit 4: Programy Doradztwa Kredytowego (CCCS) podnoszą moje oceny kredytowe.

Programy doradztwa kredytowego tylko szkodzą Twoim kredytom. Pierwszą rzeczą, która nastąpi w wyniku zapisania się do programu doradztwa kredytowego CCCS lub kredytu, jest to, że Twoi wierzyciele dodają linię „Konto w CCCS” lub „Konto płacone poprzez doradztwo kredytowe” do każdej z ich linii handlowych. Nie wpłynie to na wynik, ale wydaje się bardzo negatywne dla kredytodawców. Następną rzeczą, która zdaje się zawsze zdarzać się jest to, że program doradztwa kredytowego dokona płatności na rzecz wierzycieli z opóźnieniem. Czasem nie jest to ich wina, ponieważ po prostu skonfigurować płatność na pierwotną datę należności. Jednak firmy zajmujące się kartami kredytowymi często dostosowują Twoją należną datę, a ponieważ nikt, jak ty, nie monitoruje tego, zaczęli płacić później. Powoduje to późne oprocentowanie kredytu, oprócz opóźnień w płatnościach.

Mit 5: Prawo wymaga, aby negatywne przedmioty pozostały na liście mojego kredytu przez 7 lat.

To nie jest prawda. Prawo stanowi jedynie, że dany przedmiot może trwać przez okres 7 lat, jeśli można udowodnić, że jest prawdziwy i dokładnie zgłoszony. Niektóre elementy, takie jak bankructwo, mogą pozostać tak długo, jak 10 lat. Nie ma prawa, które stanowi, że każdy przedmiot musi pozostać na Twoim koncie przez określony czas Odwiedz nasze nowe linki pożyczki bez przelewania grosza na konto.

Mit 6: Zarobienie dużo pieniędzy daje ci dobry kredyt.

Właściwie Twoje oceny kredytowe składają się z kilku czynników, takich jak historia płatności, salda na koncie, rodzaje kredytów używanych itd. Twoje dochody nie są jednym z czynników decydujących o punktacji kredytowej.